Študiraj na Oddelku za etnologijo in kulturno antropologijo

Raziskovanje

Raziskovalno delo na oddelku poteka v okviru terenskega dela in znanstveno-raziskovalnih projektov.

Vizitka oddelka

Predstojnikizr. prof. dr. Jaka Repič
E-mail: jaka.repic@ff.uni-lj.si

Namestnica predstojnika: izr. prof. dr. Uršula Lipovec Čebron
E-mail: ursula.lipovec@gmail.com

Tajništvo: Mojca Bele, univ. dipl. etn. in kult. antrop., prof. geo.
E-mail: eika@ff.uni-lj.simojca.bele@ff.uni-lj.si
Telefon: +386 1 241 15 20
Uradne ure: ponedeljek - petek:  11:00 - 13:00
Lokacija: Zavetiška 5, Ljubljana, pisarna 011

FACEBOOK ODDELKA
INSTAGRAM ODDELKA
YOU TUBE KANAL

Koledar
12.11 - 18.3 2020

Cikel predavanj na temo biopolitike

02. - 04. 06. 2021
Oddelek za sociologijo

Kakšna vladavina? Misliti sodobne oblike vladavine (zgodovinske in konceptualne perspektive)

17. 11. 2021
Center za slovenščino kot drugi in tuji jezik, Oddelek za slovenistiko, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

40. simpozij Obdobja

Knjižnica Oddelka za etnologijo in kulturno antropologijo

Urnik izposoje

ponedeljek, torek, četrtek, petek: 10-14,
sreda 11-17

Kontakt:
Damjana Žbontar Furlan, bibliotekarka
E-mail: ohk.etn@ff.uni-lj.si;
damjana.zbontar@ff.uni-lj.si
Telefon: 01 241 15 28

Šmitkovi večeri

Šmitkovi večeri načeloma potekajo trikrat na semester, in sicer ob torkih ob 18.00 v predavalnici P3. Pri pogovorih sodelujejo etnologi_nje, antropologi_nje in folkloristi_ke, ki pripovedujejo o svojem raziskovalnem delu.

Dr. Judit Zsuzsanna Kis-Halas - Marie Curie štipendistka na Oddelku za etnologijo in kulturno antropologijo

Med letoma 2020-2021 bo na našem Oddelku dr. Kis-Halas izvajala projekt Wise Women: Beliefs and Networks of Female Spiritual Figures in Central European Vernacular Religion. Je ena od prvih dveh podoktorskih raziskovalk na Filozofski fakulteti UL, ki sta prejemnici prestižne štipendije sklada Marie Skłodowska-Curie.

Klub diplomantov etnologije

Klub diplomantov etnologije je bil ustanovljen leta 2012 in je eden večjih in dejavnejših alumni klubov v okviru naše univerze. Registriranih je že več kot 300 članov. Vsaj enkrat letno organiziramo družabna srečanja diplomantov, v zadnjem času pa tudi karierne dogodke.

Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo praznuje 80-letnico delovanja

Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani (UL) v študijskem letu 2020/2021 praznuje 80-letnico svojega delovanja.

Terenske vaje

Terenske vaje in ekskurzije so pomemben del študijskega procesa. Terenske vaje potekajo na različne načine, pri metodoloških in regionalnih ter usmerjenih strokovno-izbirnih predmetih.

Publikacije

Filozofska fakulteta je 2019 praznovala 100 let obstoja

Ob ustanovitvi Univerze v Ljubljani leta 1919 je bila Filozofska fakulteta njena ustanovna članica. V Zbornični dvorani takratnega Deželnega dvorca je 3. decembra 1919 potekalo prvo predavanje v slovenskem jeziku na novoustanovljeni Univerzi v Ljubljani.