Francoska družba, kultura in literatura I

Stopnja: 1

Ure predavanj: 60

Ure seminarjev: 0

Ure vaj: 0

ECTS točke: 6

Nosilec/izvajalec: doc. dr. Gacoin Marks Florence Lucienne, doc. dr. Vaupot Sonia

Vsebina

Predmet se deli na podpredmeta:
a) Francoska družba in kultura
b) Francoska literatura

Francoska družba in kultura:
Študentje spoznavajo medkulturne razlike in podobnosti. Obravnava tem in problemov sodobne francoske družbe in kulture, kot so običaji, izobraževanje; pregled geografije; verstva; vloga medijev; razvoj francoskega jezika, umetnost. Študente opozarjamo na pogoste prevajalske probleme, predvsem glede kulturoloških izrazov.

Francoska literatura:
Pregled francoske književnosti od začetka do devetnajstega stoletja. Študentje spoznajo z literarno-zgodovinskimi okviri francoske književnosti ter jo umeščajo v okvir evropske literature. Spoznajo temeljna obdobja francoske književnosti. Seznanijo se z literarnimi tokovi, avtorji in njihovimi deli.

© Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani, Vse pravice pridržane.

Iščem ...