Alle guten Oesterreicher werden unser patriotisches Unternehmen unterstüzen

Avtor: Petra Kramberger

Časniki in časopisi, namenjeni izražanju mnenj, objavljanju zanimivih aktualnih tem ter literarno in kulturno naravnanih prispevkov, so ogledala neke družbe in njene stvarnosti, so beležke tekoče zgodovine. Svojemu krogu bralcev v uvodnikih pripovedujejo napete zgodbe, v katerih pretresajo za narod pomembna vprašanja, razpravljajo o zanimivih lokalnih dogodkih in perečih problemih izven meja domovine, prinašajo najaktualnejše gospodarske novice, poleg tega pa postrežejo s pisanim spektrom tematsko najrazličnejših rubrik. Zob časa, ki porumeni njihove strani, jih spremeni v dokumente iz naše preteklosti ter v neprecenljive zgodovinske vire. Postanejo medijski prostori, ki zgovorno pričajo o minulem času, v njih odseva duh preteklih obdobij. (iz predgovora) Pričujoča monografija je plod avtoričinega dolgoletnega ukvarjanja z nemško publicistiko na Spodnjem Štajerskem, tematiko, ki jo je navduševala že v času študijskih let. Zdaj je zaposlena na Oddelku za germanistiko z nederlandistiko in skandinavistiko Filozofske fakultete v Ljubljani kot docentka za področje književnosti v nemškem jeziku.

Leto izida: 2015

Zbirka: Slovenske germanistične študije

07. 05. 2024
Oddelek za primerjalno in splošno jezikoslovje