Izbrana dela Cai Yuanpeija. Umetnost, estetika in kultura

Urednik:
Jana S. Rošker, Nataša Vampelj Suhadolnik

Pričujoči zbornik je prva knjiga, v kateri sta strokovni in širši slovenski javnosti predstavljena pomen in delo Cai Yuanpeija (1868-1940), pomembnega kitajskega političnega misleca, moralnega filozofa, etnologa in pedagoga, ki je v svoji domovini v obdobju njene modernizacije zapustil globok in neizbrisen pečat. Zbornik vsebuje komentirano zbirko izbranih člankov in esejev tega plodnega in nadvse vplivnega teoretika kitajske tranzicije. Izbrana dela obsegajo najpomembnejše Caijeve prispevke s področja izobraževanja, estetike, filozofije, etike in politike. Zbirka Studia Humanitatis Asiatica v znanstveni prostor prinaša prevode klasičnih del kitajskih, japonskih, korejskih in drugih azijskih intelektualcev v slovenščino in druge evropske jezike. Hkrati pa vključuje tudi monografije slovenskih in evropskih raziskovalcev Azije s področja humanistike.

Leto izida: 2018

Tip vezave: mehka vezava

ISBN: 978-961-06-0083-1

Zbirka: Studia Humanitatis Asiatica