Sizifovsko lépo: portret Uroša Rojka

Avtor: Leon Stefanija
Delo skladatelja, klarinetista, profesorja kompozicije in od leta 2015 tudi dopisnega člana SAZU Uroša Rojka (r. 1954), ki že od osemdesetih let preteklega stoletja živi in deluje med nemškim in slovenskim kulturnim prostorom, je prikazano skozi tri poglavja. Prvo poglavje – Kdo je? – je zraslo iz sestavljanja biografskih drobcev, ki jih je Rojko dopolnil v celovit prikaz ne le lastnega življenja, ampak je zarisal pravcato majhno fresko glasbene kulture s preloma v 21. stoletje pri nas in v naši okolici. V drugem poglavju – Kaj dela? – sta soočena dva pogleda na njegovo delo: njegov osebni in tisti spod peresa glasbenih kritikov. Tu sta analizi Rojkovih besed in misli komentatorjev njegovih skladb, ki so objavljene v spletni monografiji Akademik Uroš Rojko: skladatelj o svojem delu in odzivi nanj. Tretje poglavje – Kako dela? – prikazuje skladateljevo delavnico.

Leto izida: 2016

Zbirka: Razprave FF

07. 05. 2024
Oddelek za primerjalno in splošno jezikoslovje

Jezikoslovni dan: 2. študentska konferenca Oddelka za primerjalno in splošno jezikoslovje

26. 04. 2024
Oddelek za anglistiko in amerikanistiko, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Delavnica dr. Gorice Stevanović: Prek meja: potovanje skozi roman v stripu

Oddelek za psihologijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Alumniteka: Naš planet na krožniku: kritični razmisleki o trajnostnih prehranskih sistemih

24. 04. 2024

Dnevi enakosti spolov FF: Endometrioza: zakaj je potrebno govoriti o njej?

Oddelek za prevajalstvo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Karierni dan Oddelka za prevajalstvo