Mednarodna filozofska konferenca: Gospodar: O sodobnih strukturah oblasti

Med 22. in 24. septembrom 2022 Mednarodno heglovsko združenje Aufhebung, Cankarjev dom, Goethe-Institut Ljubljana in Filozofska fakulteta UL (raziskovalna projekta Teatraličnost oblasti: Hegel in Shakespeare o sodobnih strukturah oblasti & Možnost idealizma za enaindvajseto stoletje) v Cankarjevem domu v Ljubljani prirejajo mednarodno filozofsko konferenco o sodobnih strukturah moči. Na konferenci bodo spregovorili priznani mednarodni in slovenski filozofi, kot so Frauke Berndt, Henrik Jøker Bjerre, Arthur Bradley, Andrew Cole, Mladen Dolar, Simon Hajdini, Peter Klepec, Bara Kolenc, Yuval Kremnitzer, Jamila Mascat, Gregor Moder, Anca Parvulescu, Frances Restuccia, Eric Santner, Aaron Schuster, Jure Simoniti, Goran Vranešević in Slavoj Žižek. Konferenca je posvečena temi gospostva, vstop je brezplačen.

19. 10. 2020

03. 09. 2020