Razstava: Prevajanje – kulturna vez med narodi

Lisztov inštitut Ljubljana vabi na razstavo Prevajanje – kulturna vez med narodi, ki bo v avli Filozofske fakultete na ogled do 22. decembra 2023

Razstava prinaša izbor iz 30-letnega prevajanja in knjižnega izdajanja prevodov madžarskega leposlovja v slovenski jezik, to je od vzpostavitve diplomatskih odnosov med Slovenijo in Madžarsko leta 1992 do danes. Za dobre medsebojne odnose je nujno poznati mišljenje, ustvarjalnost in kulturo drugega, pomemben del tega procesa pa je prav prevajanje leposlovja in esejistike. Zlasti, kadar gre za naroda, ki imata narodno manjšino na obeh straneh skupne meje.

Zaradi omejenega prostora niso razstavljene vse prevedene knjižne izdaje leposlovja, temveč le najbolj odmevna, s prestižnimi nagradami ovenčana dela, jubilejni zborniki festivalov in prireditev, ki resda v butičnem obsegu, pa vendar izpričujejo živahno prevajalsko in organizacijsko dejavnost v tem obdobju. V sodelovanju z NUK-om in z Veleposlaništvom Slovenije v Budimpešti.

Kustosinja razstave: Marjanca Mihelič

Odprtje razstave bo v petek, 1. decembra 2023, ob 11. uri.