FF govorí v letu jezikov: Etimologija in Slovenci

Vabljeni na prvo javno predavanje v ciklu FF govorí v letu jezikov, ki bo v sredo, 16. 11. 2022, ob 18. uri (pred. 15), predaval bo akad. prof. dr. Marko Snoj, Oddelek za primerjalno in splošno jezikoslovje Filozofske fakultete, ISJFR ZRC SAZU. Predavanje z naslovom Etimologija in Slovenci se začne z odgovorom na vprašanje, kaj je bila etimologija nekdaj, kaj je danes in kakšne poti vodijo do verjetne ali gotove etimološke razlage. Nadaljuje se z najpomembnejšimi mejniki v razvoju etimološke znanosti, pri katerih smo Slovenci sodelovali v zavidljivem obsegu.

Lepo vabljeni!

Napovedi preostalih predavanj v ciklu so na voljo na tej povezavi.

01. 12. 2022

Doc. dr. Luka Repanšek prejel svečano listino za mlade visokošolske učiteljice in učitelje ter visokošolske sodelavke in sodelavce Univerze v Ljubljani

Doc. dr. Luka Repanšek s prejeto listino
01. 12. 2022