Ime tedna na Valu 202 - izr. prof. dr. Matej Šekli

Izr. prof. dr. Matej Šekli

Pretekli teden je slovenski medijski prostor presenetila zgodovinska vest o srednjeveškem rokopisu knjižnice samostana Heiligenkreuz v Dunajskem gozdu, v katerem so raziskovalci našli zapis slovanskih števnikov od 1 do 10. Članek o slovanskih števnikih iz 12. stoletja je bil objavljen v eni poljski znanstveni reviji Rocznik Slawistyczny.

Slovenski jezikoslovec izr. prof. dr. Matej Šekli z oddelka za slavistiko je z analizo potrdil, da gre za zapise v zgodnji slovenščini, tisti čas značilni zavzhodnoalpski prostor ob Donave na severu do Kolpe na jugu.

Izr. prof. dr. Šekli je bil med ostalimi nominiranci izbran za Ime tedna na Valu 202.

Prispevek o zgodovinski najdbi si oglejte na povezavi.

27. 06. 2022

Študenta Filozofske fakultete Tanja Božić in Sašo Puljarević - prejemnika nagrade Mlado Pero

Fotografija: Voranc Vogel/Delo
23. 06. 2022