Izr. prof. dr. Matija Črešnar prejel priznanje Konservatorskega društva za prispevek pri ohranitvi in prepoznavnosti štajerske železnodobne arheološke krajine

Izr. prof. dr. Matija Črešnar (foto: Miha Tozon)

Slavnostna podelitev Steletove nagrade in priznanj za leto 2022 je potekala v ponedeljek, 5. 6. 2023, v Narodni galeriji v Ljubljani. Med prejemniki priznanja je tudi izr. prof. dr. Matija Črešnar z Oddelka za arheologijo Filozofske fakultete za prispevek pri ohranitvi in prepoznavnosti štajerske železnodobne arheološke krajine. Kot piše v utemeljitvi, je kot vodilni slovenski partner številnih velikih mednarodnih arheoloških projektov s težiščem raziskav na Štajerskem in Podonavju bistveno pripomogel k strokovnemu in laičnemu prepoznavanju ter raziskovanju tukajšnjih kompleksnih prazgodovinskih arheoloških najdišč in njihove širše okolice (vir: STA).

Iskrene čestitke!

26. 02. 2024

Zahvala in hvalnica Matjažu Kmeclu

Prof. dr. Matjaž Kmecl (foto: Miran Hladnik, Wikipedija)