Jabolko kakovosti 2020 za projekt DigiLing

Jabolko kakovosti 2020

Univerza v Ljubljani, Filozofska fakulteta je prejela nagrado Jabolko kakovosti 2020 za projekt DigiLing.

Pod vodstvom Filozofske fakultete je konzorcij petih evropskih univerz in češkega podjetja v osredje svojega projekta strateških partnerstev, DigiLing, postavil digitalne jezikovne veščine in kompetence. Na podlagi raziskave med lingvističnimi podjetji je konzorcij v sodelovanju z gospodarstvom izdelal spletne module, del gradiv pa je prilagojen skupinam s posebnimi potrebami. Moduli so oblikovani tako, da omogočajo preprost uvoz v spletne učne platforme, ter so kot temelj novega akademskega področja na voljo brezplačno in brez omejitev. Tudi razširjanje projekta je bilo zelo uspešno, saj je bilo prek različnih dogodkov v živo doseženih več kot 2.000 posameznikov, spletna stran je v času trajanja projekta zbrala več kot 6.000 obiskov. Sodelovanje projektnih partnerjev se je prelilo v razširjeno nadaljevanje, saj so z nekaterimi novimi institucijami, ki niso bile del projekta, pripravili skupen magistrski študijski program digitalne lingvistike. Kot so še zapisali v obrazložitvi nagrade, je projekt kot celota odlično podprl prioritete programa Erasmus+, razvil vsebine, ki so nujno potrebne za sodobno visoko šolstvo, poskrbel za učinke na najširši možni ravni ter dvignil nivo vključenosti različnih ciljnih skupin. Učinki projekta segajo prek partnerstva in časovnega okvira projekta. Vodja projekta je prof. dr. Špela Vintar z Oddelka za prevajalstvo Filozofske fakultete.

Iskrene čestitke!

11. 06. 2021

Rezultati volitev za dekanjo Filozofske fakultete

prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar
09. 06. 2021

Mnenje predstavnic in predstavnikov študentov o kandidatkah za dekanjo FF v mandatnem obdobju 2021-2025

08. 06. 2021

Priznanje Zlata ribica za italijansko gledališko skupino Maschere nude

Študentska gledališka skupina študentov in študentk italijanščine Maschere nude prejela priznanje Zlata ribica.