Obisk predstavnikov Veleposlaništva Republike Grčije in prof. dr. Ioanne Sitaridou

V četrtek, 30. 3. 2023, je vodstvo Filozofske fakultete priredilo sprejem za predstavnike Veleposlaništva Republike Grčije v Ljubljani in prof. dr. Ioanno Sitaridou z Univerze v Cambridgeu, ki je tega dne imela na vabilo Oddelka za primerjalno in splošno jezikoslovje ter Oddelka za klasično filologijo predavanje o grškem ("romejskem") narečju, ohranjenem na področju Male Azije. Srečanja so se udeležili g. Nikolaos Vagdoutis (generalni konzul), g. Vasileios Koutsikas (ataše) in ga. Elmina Dimitriadi (pripravnica), kot predstavniki Filozofske fakultete pa prodekan izr. prof. dr. Sašo Jerše, izr. prof. dr. Christina Manouilidou z Oddelka za primerjalno in splošno jezikoslovje ter prof. dr. Jerneja Kavčič z Oddelka za klasično filologijo. Pred predavanjem prof. Sitaridou je potekala predstavitev knjige Kratka zgodovina Grčije avtorja Richarda Clogga, ki je pred kratkim izšla pri Znanstveni založbi Filozofske fakultete.

Javna promocija doktoric in doktorjev znanosti Univerze v Ljubljani

Doktorice in doktorji znanosti s Filozofske fakultete (foto: Bor Slana/STA)

Podelitev nagrad Lirikonov zlát 2024 za vrhunske prevode

Špela Sevšek Šramel in Miha Kragelj z nagrado (foto: Jelka Kragelj)

Doc. dr. Žiga Zwitter na znanstvenem srečanju ForumAlpinum

Doc. dr. Žiga Zwitter je predstavil referat Alpe: zelene ali pisane? Od zgodnjenovoveškega do sodobnega odnosa do travnikov.