Obisk prof. dr. Doris Sava in prof. dr. Marie Sass z Univerze Luciana Blage v Sibiuu, Romunija

Profesorici sta sprejeli prodekanja izr. prof. dr. Irena Samide in dekanja prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar.

V okviru programa Erasmus+ gostujeta na Oddelku za germanistiko, nederlandistiko in skandinavistiko Filozofske fakultete prof. dr. Doris Sava in prof. dr. Maria Sass z Univerze v Sibiuu. Tema njunih predavanj sta romunska nemščina in povojna romunskonemška književnost, na srečanju z dekanjo prof. dr. Mojco Schlamberger Brezar in prodekanjo izr. prof. dr. Ireno Samide pa je beseda tekla tudi o strukturi visokega šolstva v Romuniji ter izzivih, s katerimi se soočamo pri humanističnih študijih tako v Romuniji kot v Sloveniji.

Obisk veleposlanika Helenske republike v Ljubljani

Veleposlanik Helenske republike v Ljubljani nj. eksc. Argyrios Makris in dekanja Filozofske fakultete prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar

Obisk veleposlanika Češke republike

Veleposlanik Češke republike v Sloveniji nj. eksc. dr. Jiří Kuděla in dekanja Filozofske fakultete prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar