Poslovil se je dr. Janez Marolt

Izr. prof. dr. Janez Marolt

28. 6. 2023 se je poslovil dr. Janez Marolt, ki je Zgodovino starega Vzhoda predaval številnim generacijam študentk in študentov na Oddelku za zgodovino in na Oddelku za arheologijo Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani. Med letoma 1988 in 1992 je bil tajnik Zveze zgodovinskih društev Slovenije. Od leta 1987 je bil zaposlen na Pedagoški fakulteti Univerze v Mariboru, kjer je se je upokojil kot izredni profesor za starejšo zgodovino, stari Vzhod ter grško in rimsko zgodovino.

Obisk veleposlanika Helenske republike v Ljubljani

Veleposlanik Helenske republike v Ljubljani nj. eksc. Argyrios Makris in dekanja Filozofske fakultete prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar

Obisk veleposlanika Češke republike

Veleposlanik Češke republike v Sloveniji nj. eksc. dr. Jiří Kuděla in dekanja Filozofske fakultete prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar