Predstavitev knjige Na obzorju novega

V sredo, 14. 12. 2022, je Oddelek za zgodovino v Modri sobi Filozofske fakultete pripravil predstavitev knjige Na obzorju novega: območje severnega Jadrana ter vzhodnoalpski in balkansko-podonavski prostor v obdobju pozne antike in zgodnjega srednjega veka: posvečeno Rajku Bratožu ob njegovi sedemdesetletnici, ki sta jo uredila Alenka Cedilnik in Milan Lovenjak, izšla pa je pri Založbi Univerze v Ljubljani. Ker je knjiga nastala ob pomembnem jubileju akademika in zaslužnega profesorja Rajka Bratoža, je bil dogodek namenjen tudi proslavitvi profesorjevega jubileja. Navzoče sta pozdravili dekanja Filozofske fakultete, prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar, in predstojnica Oddelka za zgodovino, doc. dr. Irena Selišnik. Urednika sta nato kratko orisala delo profesorja Bratoža in vsebino nove knjige. Sledil je pogovor študentov zgodovine s slavljencem, ki nas je popeljal med bogate izkušnje profesorja Bratoža na pedagoškem in raziskovalnem področju. Celoten dogodek je v duhu praznovanja jubileja in predprazničnega časa zaključil klepet ob sladkem prigrizku.

26. 02. 2024

Zahvala in hvalnica Matjažu Kmeclu

Prof. dr. Matjaž Kmecl (foto: Miran Hladnik, Wikipedija)
20. 02. 2024