Razstava o pomenu človekovih pravic

Spirou4Rights, angažirana razstava o pomenu človekovih pravic

Ob podaljšanju leta stripa do junija 2021 Francoski inštitut v Sloveniji predstavlja Spirou4Rights, angažirano razstavo o pomenu človekovih pravic, v okviru katere je trideset belgijskih striparjev ilustriralo trideset členov Splošne deklaracije človekovih pravic iz leta 1948.

Prevode za razstavo so prispevali študentje Oddelka za prevajalstvo Filozofske fakultete pod mentorstvom lekt. dr. Nadje Dobnik, prof. dr. Mojce Schlamberger Brezar in doc. dr. Adriane Mezeg, ki je projekt koordinirala.

Razstava bo na ogled od 10. decembra 2020 do 10. januarja 2021, vsak dan od 8.00 do 20.00 ure v desnem atriju Mestne hiše (Stritarjeva 2, Ljubljana), potem pa se bo preselila na Filozofsko fakulteto.

Več informacij najdete na tej povezavi.

23. 06. 2021

Vlado Kreslin na strehi Filozofske fakultete

Vlado Kreslin in Mali bogovi na strehi FF, Foto: Nika Ilić
23. 06. 2021