Uspešno sodelovanje Oddelka za prevajalstvo z gospodarstvom

Knjigo z naslovom Nusret in krava je prevedel študent Prevajanja (MA) Matija Godeša.

Pri založbi Mladinska knjiga je v zbirki Velike slikanice pred kratkim izšlo pet novih knjig za otroke, med katerimi je tudi knjiga z naslovom Nusret in krava. Delo, nominirano za nemško nagrado za mladinsko književnost, je napisala nemška pisateljica Anja Tuckermann, ki je za svoje knjige, prevedene v številne jezike, prejela že vrsto priznanj. Zgodbo o domovini, tujini, slovesu in hrepenenju, ki ga doživlja mali Nusret s Kosova, je prevedel študent Prevajanja (MA) Matija Godeša. Prevod je nastal pod mentorstvom izr. prof. dr. Tanje Žigon z Oddelka za prevajalstvo Filozofske fakultete v okviru projekta Mladi prevajalci in njihov preboj na slovenski knjižni trg, ki ga je prav tako vodila kolegica z Oddelka za prevajalstvo doc. dr. Adriana Mezeg.

Novica je bila objavljena tudi na MMC RTV SLO.

03. 03. 2021

Zbirka razglednic dostopna v Digitalni knjižnici Slovenije

Razglednica črnogorske narodne noše (vir: dLib.si - Crnogorska narodna noša, arhiv: dokumentacija oddelka)
23. 02. 2021

Izšel je priročnik o uporabi digitalne tehnologije v humanistiki

Izšel je priročnik o uporabi digitalne tehnologije v humanistiki.