Vrstno bogati travniki in živina v slovenskih Alpah v zadnjih 500 letih

V okviru Evropske noči raziskovalcev: Humanistika, to si ti! - Človek živali in žival človeku sta Tadej Pavković, ki je lani magistriral na našem Oddelku, in dr. Žiga Zwitter predavala na temo Vrstno bogati travniki in živina v slovenskih Alpah v zadnjih 500 letih. Dogodek je potekal na Gimnaziji Bežigrad 15. 9., v skrajšani obliki pa tudi na osrednjem letošnjem dogodku Evropske noči raziskovalcev - Humanistika, to si ti! v Atriju ZRC, 30. 9. Projekt Humanistika, to si ti! vodi prodekan Filozofske fakultete UL za znanstvenoraziskovalno delo, naš oddelčni kolega dr. Sašo Jerše.

Konferenca o pisanju in objavljanju v sodobnem zgodovinopisju

Utrinek z delavnice

Nacionalistična večjezičnost: Mnogotere jezikovne lojalnosti in nacionalna pripadnost v Vzhodni in Srednji Evropi ter na Balkanu

Dominique Kirchner Reill Univerza v Miamiju