Osrednja humanistična knjižnica

Brezplačen spletni tečaj Elektronski informacijski viri za pomoč pri študiju in raziskovalnem delu

NUK vas vabi na brezplačen spletni tečaj Elektronski informacijski viri za pomoč pri študiju in raziskovalnem delu, ki bo v četrtek, 22. aprila 2021, ob 10. uri.

Na tečaju boste izvedeli, kako izberemo ustrezen vir za iskanje znanstvene in strokovne literature in kje lahko dostopamo do virov (Mrežnik).

Predstavljene vam bodo skupne značilnosti virov in osnovna orodja za iskanje:

• bibliografske zapise za publikacije,
  • indekse,
  • tezaver,
  • iskalna polja,
  • uporabo logičnih operatorjev,
  • prikaz in izvoz rezultatov,
  • iskalno zgodovino itd.

Poudarek bo na licenčnih virih z elektronskimi revijami in knjigami, na kratko bo predstavljena tudi Akademska digitalna zbirka Slovenije.
Tečaj bo trajal od 10.00 do 13.00 ure in bo potekal v spletnem okolju prek spletne platforme Zoom. Na tečaj se prijavite tukaj.

Poziv za prijavo najboljših diplomskih in magistrskih del

Osrednja humanistična knjižnica

Testni dostop do Atla Religion Database with AtlaSerials PLUS

Poročilo o rezultatih rektorskih volitev UL