Oddelek za zgodovino

I. javni natečaj Varuha človekovih pravic Republike Slovenije za diplomska, magistrska in doktorska dela s področja človekovih pravic

Namen javnega natečaja je spodbujanje raziskovalne dejavnosti študentov vseh treh ravni visokošolskega študija na področju človekovih pravic, s poudarkom na proučevanju stanja človekovih pravic v Republiki Sloveniji ter implementaciji mednarodnih in evropskih standardov človekovih pravic v slovenski pravni red.

Na natečaj se lahko prijavijo kandidatke in kandidati, ki so uspešno zagovarjali diplomsko, magistrsko ali doktorsko delo na univerzi oziroma visokošolskem zavodu v Republiki Sloveniji, ter kandidatke in kandidati iz Republike Slovenije, ki so uspešno zagovarjali diplomsko, magistrsko ali doktorsko delo na univerzi oziroma visokošolskem zavodu v tujini.

Predmet natečaja so uspešno zagovarjana diplomska, magistrska in doktorska dela na katerikoli univerzi oziroma drugem visokošolskem zavodu v Sloveniji ali v tujini, ki obravnavajo tematiko človekovih pravic in temeljnih svoboščin v Republiki Sloveniji.

Upoštevala se bodo dela, zagovarjana v obdobju od 1. 1. do 31. 12. 2021. Rok za oddajo del je do vključno 25. 2. 2022.

Zadevni javni razpis je dostopen tudi na spletni strani www.varuh-rs.si .

I.%20javni%20nata%C4%8Daj%20V%C4%8CP%20RS%20za%20diplomska%20magistrska%20in%20doktorska%20dela%202021.pdf

Poziv za prijavo najboljših diplomskih in magistrskih del

Informativni dan Oddelka EIKA - 2. stopnja

Oddelek za geografijo

GU Krevs-Govorilne ure v času izpitnega obdobja-30.5.-30.9.22

Sprememba GU Jerneja Umer Kljun

Oddelek za zgodovino

IZPIT iz Teorije zgodovine, 3. 6. 2022, izbirna literatura

Oddelek za geografijo

Poziv zainteresiranim za mesto mladega raziskovalca na Oddelku za geografijo Filozofske fakultete UL

Govorilne ure od junija do septembra 2022

Oddelek za muzikologijo

Oddelčno tajništvo - uradne ure (30.5. - 3.6.)

Informativni dan - 2. stopnja

Mednarodna konferenca Kulturna raznolikost v akademskem prostoru