Jabolko kakovosti 2020 za projekt DigiLing, www.digiling.eu

Univerza v Ljubljani, Filozofska fakulteta, je prejela nagrado Jabolko kakovosti 2020 za projekt DigiLing, www.digiling.eu

Jabolko kakovosti 2020 za projekt DigiLing

Pod vodstvom Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani je konzorcij petih evropskih univerz in češkega podjetja v osredje svojega projekta strateških partnerstev, DigiLing, postavil digitalne jezikovne veščine in kompetence. Na podlagi raziskave med lingvističnimi podjetji je konzorcij v sodelovanju z gospodarstvom izdelal spletne module, del gradiv pa je prilagojen skupinam s posebnimi potrebami. Moduli so oblikovani tako, da omogočajo preprost uvoz v spletne učne platforme, ter so kot temelj novega akademskega področja na voljo brezplačno in brez omejitev. Tudi razširjanje projekta je bilo zelo uspešno, saj je bilo prek različnih dogodkov v živo doseženih več kot 2.000 posameznikov, spletna stran je v času trajanja projekta zbrala več kot 6.000 obiskov. Sodelovanje projektnih partnerjev se je prelilo v razširjeno nadaljevanje, saj so z nekaterimi novimi institucijami, ki niso bile del projekta, pripravili skupen magistrski študijski program digitalne lingvistike.

Jabolko kakovosti 2020 spletna podelitev

Projekt kot celota je odlično podprl prioritete programa Erasmus+, razvil vsebine, ki so nujno potrebne za sodobno visoko šolstvo, poskrbel za učinke na najširši možni ravni ter dvignil nivo vključenosti različnih ciljnih skupin. Učinki projekta segajo prek partnerstva in časovnega okvira projekta.

Lep pozdrav,
Špela Vintar

Oddelčne knjižnice OHK FF v času velikonočnih praznikov

Oddelek za pedagogiko in andragogiko