Kako se umetna inteligenca uči govoriti?

KAKO SE UMETNA INTELIGENCA UČI GOVORITI?

Strojno učenje in nevronske mreže prinašajo številne aplikacije na raznovrstnih področjih, od samovozečih avtomobilov do avtomatskega prevajanja iz jezika v jezik. O tem, kako natančno poteka učenje v nevronskih mrežah, vemo precej malo. Po drugi strani razumemo človeški govor relativno dobro. Otroci začnejo z usvajanjem govora še preden se rodijo in pri tem kažejo vzorce, ki so skupni vsem otrokom. Kaj nas lahko usvajanje jezika nauči o tem, kako se umetna inteligenca uči in obratno, kaj nas umetna inteligenca lahko nauči o tem, kako otroci usvajajo jezik, bodo glavne teme tega predavanja.

kako se umetna inteligenca uči govoriti?

Sprememba GU Goran Vranešević

Oddelek za klasično filologijo

Brezstična točka OHK za osebni prevzem od 1. do 31. 3. 2021

Oddelek za azijske študije