Oddelek za sociologijo

Letno srečanje Slovenskega sociološkega društva

Vabimo Vas, da se nam pridružite na letnem srečanju Slovenskega sociološkega društva, ki bo potekalo v času od 6. do 7. novembra 2020. Naslovna tema letošnjega srečanja je Družbene neenakosti in politika. Gostujoče predavanje z naslovom The geo-politics of global inequality bo izvedel Mike Savage, profesor sociologije na Londonski šoli za ekonomijo (LSE) in direktor Mednarodnega inštituta za neenakosti. V sklopu srečanja se bo odvilo več okroglih miz: plenarni okrogli mizi Dohodkovne neenakosti in politika ter Univerzalni temeljni dohodek, ki sta zasnovani kot dialog med družboslovnimi disciplinami in med stroko in politiko, in okrogli mizi v sklopu rednih sekcij na temo Erin Olin Wright: Drugačen svet je mogoč in Identiteta in nacija v slovenskih učbenikih zgodovine. Večje število prispevkov bo obravnavalo aktualna vprašanje neenakosti v luči epidemije Covida-19. Študente še posebej vabimo, da se udeležijo dogodka, ki ga organizirata študentski sociološki društvi na Fakulteti za družbene vede (SocioKlub) in Filozofski fakulteti (Sociopatija) Univerze v Ljubljani. Slavnostni vrhunec srečanja bo razglasitev letošnjih nagrajencev in dobitnikov priznanj Slovenskega sociološkega društva.

SSrečanje bo v celoti potekalo na daljavo s pomočjo aplikacije Zoom. Program srečanja in povezave na posamezne dogodke lahko najdete na spletni strani Slovenskega sociološkega društva. Celotni program si lahko ogledate tule

Vljudno vabljeni!

Poziv za prijavo najboljših diplomskih in magistrskih del

Referat, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani