Možnosti opravljanja Erasmus+ študijske prakse

Veleposlaništvo Republike Slovenije na Dunaju obvešča o možnosti opravljanja Erasmus+ študijske prakse v obdobju:

od 1. septembra do 31. decembra 2022

ali

od 1. oktobra2022 do 31. januarja 2023

Študenti imajo možnost spoznavanja in sodelovanje pri delu veleposlaništva, in sicer:

a) pomoč in podpora diplomatom pri vsakodnevnih nalogah (vsebinsko in pisarniško delo),

b) poročanje o aktualnih temah v Avstriji, udeležba (in poročanje) na konferencah in predavanjih,

c) priprava in sodelovanje na dogodkih v organizaciji veleposlaništva,

d) druga opravila po navodilu vodje notranje organizacijske enote veleposlaništva v katero je študent razporejen.

Erasmus+ študijska praksa je neplačana, za nastanitev na Dunaju poskrbijo študenti sami.

Pogoji:

- status študenta vključenega v program Erasmus ali Erasmus + v času opravljanja prakse,

- pripravljenost na skupinsko delo, inovativnost, fleksibilnost, samostojnost, uglajenost, odprtost, pozitivna naravnanost,

- zagotovljeno zdravstveno zavarovanje v času opravljanja prakse (potrdilo potrebno posredovati pred začetkom opravljanja prakse),

- aktivno znanje slovenskega, nemškega in angleškega jezika.

Prijava mora vsebovati:

- kratko motivacijsko pismo v slovenščini ali nemščini ,

- kratek življenjepis v slovenščini ali nemščini,

- preferenčno navedbo obdobja, v katerem bi kandidati želeli opravljati Erasmus+ študijsko prakso.

Veleposlaništvo Republike Slovenije na Dunaju o izbiri kandidata obvesti Ministrstvo za zunanje zadeve, ki izbrane kandidate na podlagi 16.a člena Zakona o zunanjih zadevah (Uradni list RS, št. 113/03 – uradno prečiščeno besedilo, 20/06 – ZNOMCMO, 76/08, 108/09, 80/10 – ZUTD, 31/15 in 30/18 – ZKZaš) odobri in pred nastopom Erasmus+ študijske prakse varnostno preveri.

Prijave z naslovom »Prijava za Erasmus+ študijsko prakso na VDU« pošljite na  spela.radmilovic@gov.si

I Feel Slovenia

Poziv za prijavo najboljših diplomskih in magistrskih del

Oddelek za slavistiko