Možnosti in ugodnosti pri odprtem objavljanju za slovensko akademsko skupnost, četrtek, 28. 9. 2023, ob 10.30 (zoom)

Centralna tehniška knjižnica Univerze v Ljubljani bo v sodelovanju z Narodno in univerzitetno knjižnico 28. septembra ob 10.30 izvedla spletno predstavitev, na kateri vam bodo predstavili različne možnosti odprtega objavljanja, ki so na voljo slovenskim raziskovalkam in raziskovalcem v skladu z nacionalno zakonodajo, zahtevami financerjev v Evropskem raziskovalnem prostoru in politikami nekaterih organizacij, katerih članica je Slovenija (npr. kOAlicije S, katere članica je Javna agencija za znanstvenoraziskovalno in inovacijsko dejavnost Republike Slovenije). Predstavili vam bodo preoblikovalne pogodbe ter možnosti objav, ki iz tega izhajajo, prav tako pa tudi možnost objav v odprto dostopnih znanstvenih revijah ter na platformah za odprte objave.

Več o sami predstavitvi in mesto prijave najdete tukaj.
Vljudno vabljeni!

Strokovna služba oddelka 4.7.

Sprememba GU Simon Kušar

Toporišičevo priznanje