Možnosti za Erasmus+ financiranje izmenjav v Združenem kraljestvu in ZDA

Z veseljem vam sporočam, da je naš oddelek tudi po Brexitu ohranil sodelovanje s Queen's University of Belfast (1. stopnja, 2 mesti) in Loughborough University (vse stopnje, 2 mesti), po novem pa je na voljo tudi Warwick University (vse stopnje, 10 mest na ravni UL). Končno je izšel tudi razpis, ki omogoča financiranje dolgoročnih študentskih mobilnosti s t.i. tretjimi državami. To v praksi pomeni, da se študenti in študentke sedaj lahko ponovno prijavite za študij v Združenem kraljestvu za leto 2024/25. Pričujoči razpis bo predvidoma omogočil financiranje tudi študentom, ki bodo izmenjavo opravljali na St Mary's College of Maryland v ZDA (razpis za to izmenjavo pričakujemo v kratkem, za Erasmus+ sredstva se prijavite šele, če boste za izmenjavo v ZDA izbrani, saj gre za ločen postopek).

Za razpis veljajo povsem enaki pogoji kot za "navadni" Erasmus+, le da bomo prijave in dokumentacijo zbirali zgolj v e-učilnici "Mednarodne izmenjave in prakse na Oddelku za anglistiko", ni pa vam potrebno izpolnjevati obrazca v VISu, ki pri tem razpisu ne bo na voljo. Rok za oddajo prijavne dokumentacije je 28. januar 2024

Za več informacij glede postopka prijave in meril se prijavite v e-učilnico "Mednarodne izmenjave in prakse na Oddelku za anglistiko" (mapa za oddajo bo ločena od običajnega Erasmusa, vsa preostala dokumentacija pa je enaka) ter obiščite spletno stran Mednarodne pisarne: https://www.ff.uni-lj.si/studij/mednarodna-pisarna/erasmus

asist. dr. A. Šporčič

Govorilne ure na daljavo (jutri) pri prof. dr. Alenki Žbogar