Oddelek za prevajalstvo

Oddelek za prevajalstvo Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani znova pridobil članstvo v mreži EMT

Oddelku za prevajalstvo Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani (FF UL) je ponovno uspelo pridobiti članstvo v mreži EMT, in sicer do leta 2029.

Mreža EMT (European Master's in Translation) v evropskem prostoru združuje magistrske programe iz prevajanja, ki dosegajo najvišje mednarodne kriterije kakovosti izobraževanja prevajalcev in prevajalk. Preverjanje kakovosti s strani zunanjih ocenjevalcev iz vrst univerzitetnih učiteljev, ki delujejo na področju, je zopet pokazalo, da je študij prevajanja na ljubljanski univerzi eden najkvalitetnejših v regiji. Certifikat EMT namreč dokazuje, da ljubljanski enopredmetni magistrski študijski program Prevajanje dosega vse mednarodno določene kriterije kakovosti in da v koraku s časom, ki ga zaznamuje vedno večja tehnologizacija in globalizacija, sledi razvoju poklica. Članstvo v mreži EMT bo tako še vnaprej spodbujalo učitelje na Oddelku za prevajalstvo k neprestani izboljšavi programa, vzpostavljalo intenzivno sodelovanje z Generalnim direktoratom za prevajanje pri Evropski komisiji, največjim delodajalcem prevajalcev in prevajalk na svetu, in omogočalo strokovne in znanstvene povezave z najkvalitetnejšimi evropskimi inštitucijami, ki izobražujejo prevajalke in prevajalce.

Oddelek za prevajalstvo

Sprememba GU Robert Grošelj

Strokovna služba oddelka – uradne ure (15.–19. 7. 2024)

Zaprtost strokovne službe oddelka (29. 7.–16. 8. 2024)