Oddelek za slavistiko

Predavanja prof. dr. Jana Malure z Oddelka za češko književnost in literarno vedo Filozofske fakultete Univerze v Ostravi

Vljudno vabimo na predavanja prof. dr. Jana Malure z Oddelka za češko književnost in literarno vedo Filozofske fakultete Univerze v Ostravi (Češka).

V ponedeljek, 9. 5. 2022, ob 13.00 (učilnica 4-Tobačna), bo predavanje »Uglasbena poezija in kantavtorji v sodobni češki kulturi«. V četrtek, 12. 5. 2022, sledita predavanji »Ostrava kot literarno mesto: raziskava literarnega prostora, literarna geografija in literarni turizem« ob 11.20 (učilnica 2-Tobačna) in »Prihod rodu Čehov in nastanek češkega naroda po najstarejših legendah, mitih in kronikah« ob 13.00 (učilnica 3-Tobačna). Predavanja bodo v češčini, četrtkovo predavanje ob 13. uri bo dopolnjeno s slovenskim izročkom.

Najava razpisa za delovno mesto asistenta na Oddelku

Službena odsotnost izr. prof. dr. Bartulović

Na Gimnaziji Moste iščejo profesorja_ico slovenščine

Podatkovne objave v odprti znanosti, Zoom, 4. 4. 2024, ob 10:30 (projekt SPOZNAJ)