Projekt LITPRAX na KNJIŽNEM SEJMU V FRANKFURTU

Projekt Erasmus+ LITPRAX: Literatura v praksi: Profesionalni izzivi pri branju, prevajanju in urejanju v digitalni dobi (partnerji so Založba Malinc in Univerza v Ljubljani (Slovenija), Univerza v Novem Sadu (Srbija), Zahodna univerza v Temišvaru (Romunija) in Španski nacionalni raziskovalni svet (CSIC) (Španija)) se bo predstavil na Frankfurtskem knjižnem sejmu 18. oktobra ob 16.00 na odru Aldus Up v dvorani 4.1. Ob tej priložnosti bomo predstavili rezultate in izkušnje prvega leta in pol dela v projektu.

Cilj projekta LITPRAX je prepletanje akademskega in praktičnega znanja. Načrtuje orodja za izboljšanje bralnih navad in praktičnih veščin študentk in študentov na širokem področju produkcije, distribucije in recepcije književnosti. V okviru projekta v ta namen razvijamo tri pričakovane rezultate: akademski učni načrt s specifičnimi znanji, ki jih študentke in študenti pridobijo v okviru projekta; priročnik o sodobni španski in latinskoameriški književnosti 21. stoletja ter prosto dostopno podatkovno zbirko LITPRAX, ki vsebuje podatke o literarnih deli, napisanih v španščini in objavljenih v slovenščini, srbščini in romunščini od leta 2000 do danes.

Udeležba na dogodku je brezplačna. Potekal bo prezencialno in virtualno.

Dogodek bomo prenašali v živo na Facebooku (dostop do profila projekta Litprax tukaj) in na YouTubu (prek kanala založbe Malinc tukaj). Prenos na platformi LinkedIn prek profila založbe Malinc se bo začel po dogodku ob 17.00 uri tukaj.

Veseli bomo vaše udeležbe.

Knjižnica Oddelka za sociologijo (29. 4. - 3. 5. 2024)

Oddelek za muzikologijo

Strokovna služba oddelka - uradne ure (29. 3. - 3. 5.)

Oddelek za psihologijo

Redna letna predstavitev psihološke študijske prakse

Sprememba urnika: knjižnica Oddelka za arheologijo, 29.4.-3.5.

Oddelek za klasično filologijo

Gostujoča predavanja o Kavafisu: prof. Katerina Kostiou z Univerze v Patrasu