Raziskava o uporabnosti in učinkovitosti aplikacije #OstaniZdrav

Drage študentke in študenti,

v zadnjih letih smo bili priča pandemiji covida-19, ki je v tem času korenito spremenila življenja ljudi in med drugim vplivala tudi na potek izobraževanja. V tem času je Ministrstvo za javno upravo v sodelovanju z Ministrstvom za zdravje in Nacionalnim inštitutom za javno zdravje (NIJZ) vzpostavilo aplikacijo #OstaniZdrav, s katero so lahko uporabniki na varen in anonimen način opozorjeni, da so bili v stiku z osebo s potrjeno okužbo z virusom SARS-CoV-2.

Ker bi želeli aplikacijo v bodoče izboljšati, da bo v primeru prihodnjih epidemij še bolj učinkovita in uporabna, na Fakulteti za družbene vede Univerze v Ljubljani v sodelovanju z Nacionalnim inštitutom za javno zdravje izvajamo Raziskavo o uporabnosti in učinkovitosti aplikacije #OstaniZdrav.

Vljudno vas vabimo k sodelovanju v raziskavi. Vaše sodelovanje je bistveno za pripravo na morebitne prihodnje epidemije. Osnovni predpogoj je namreč pridobitev kakovostnih podatkov. V raziskavi lahko sodelujete tako, da izpolnite spletno anketo, ki je dostopna tukaj.

Izpolnjevanje vprašalnika vam bo vzelo približno 10 minut. Anketa bo aktivna od 30. 3. do vključno 16. 4. 2023. Varstvo podatkov je v skladu z GDPR in vaša anonimnost je zagotovljena.

V primeru dodatnih vprašanj o raziskavi nam lahko pišete na elektronski naslov anketa@cdi.si.

Za vaše sodelovanje se vam najlepše zahvaljujemo.

prof. dr. Vasja Vehovar, FDV, vodja raziskave

Mitja Vrdelja, NIJZ, predstojnik Centra za komuniciranje

Podatkovne objave v odprti znanosti, Zoom, 4. 4. 2024, ob 10:30 (projekt SPOZNAJ)

Govorilne ure - dr. Sašo Jerše