Razpis za najboljši prispevek o dr. Antonu Korošcu

Na pobudo Slovencev živečih na Dunaju je izšel razpis za najboljši prispevek v spomin dr. Antona Korošca, politika in državnika evropskega formata, katerega 150-letnico rojstva se bomo spominjali naslednje leto. Vsebina razpisa je sledeča:

»RAZPIS ZA NAJBOLJŠI PRISPEVEK V SPOMIN DR. ANTONA KOROŠCA, POLITIKA IN DRŽAVNIKA EVROPSKEGA FORMATA (1872–1940), OB 150-LETNICI NJEGOVEGA ROJSTVA

Vabljeni, da s svojim prispevkom sodelujete na razpisu za nagrado v višini 5.000,00 EUR. Sodeluje lahko vsakdo, ne glede na starost in poklic ter državljanstvo. Še neobjavljena besedila naj bodo zapisana v tematskem okviru Koroščevega delovanja. Besedilo v slovenščini naj obsega največ 30.000 znakov s presledki in v pisavi Times New Roman, velikost 12. Avtor/-ica žiriji z oddanim prispevkom odstopi pravico do objave s kratkimi biografskimi podatki.

Besedilo pošljite pod geslom „Nagrada A. K.“ najkasneje do konca leta 2021 na elektronski naslov: vincenc@rajsp.si

O dodelitvi nagrade bo odločala petčlanska žirija, ki vsote ne bo delila. Proti njenim sklepom pravni postopek ni dovoljen.«

Poziv za prijavo najboljših diplomskih in magistrskih del

Sprememba GU Vojko Gorjanc