Slovensko manjšinsko vprašanje

Spoštovani,
vljudno vas vabimo na Pogovorno postajo 38. Slovenskega knjižnega sejma 2022, kjer se bo, ob izidu znanstvene monografije Slovenske manjšine v sosednjih državah, z avtorjem, izr. prof. dr. Jernejem Zupančičem, pogovarjala direktorica Inštituta za narodnostna vprašanja (INV), prof. dr. Sonja Novak Lukanovič. Odprla bosta teme, kot so: (1) pomen in vloga poselitvenega prostora pri ohranjanju manjšinskih skupnosti; (2) razlike med tradicionalnimi poselitvenimi območji in novimi, še posebej tistimi v velikih mestih; (3) o različnosti in enotnosti slovenskih manjšin: kako se slovenske manjšine med seboj razlikujejo v jeziku, kulturi in identiteti; (4) o pasteh in priložnostih lokalnih manjšinskih skupnosti v globalizirani družbi; (5) o odnosu do manjšin v Evropi in o slovenski politiki do slovenskih manjšin – ter na koncu ponudila še nekaj kritične refleksije o raziskovanju Slovencev v sosednjih državah.

Dogodek se bo odvijal 23. 11. 2022 ob 10:00 na Gospodarskem razstavišču.

Več o dogodku lahko najdete na povezavi.

Začetek obveznosti v letnem semestru 2022/23 (BlažR)

Teden odprtih vrat na Oddelku za anglistiko in amerikanistiko

Teden odprtih vrat predavalnic Filozofske fakultete

Obvestilo_tajništvo