Strokovna ekskurzija v Ankaro, Turčijo

Dragi sošolci in sošolke, kolegi in kolegice, profesorji in profesorice!

Ekipa študentov z oddelkov za primerjalno in splošno jezikoslovje, arheologijo ter zgodovino vas vabi k prijavi na strokovno ekskurzijo v Ankaro, Turčijo, ki jo organiziramo od 16. do 19. marca 2024.

Na pot se bomo odpravili s turistično agencijo Oskar. Iz Ljubljane bomo leteli v Istanbul, od tam se z avtobusom odpeljemo v hotel v Ankaro, kjer bomo spali tri noči. Prvi dan v Ankari si bomo ogledali mesto, ki so ga v Antiki poselili že Hetiti, Grki, Rimljani in Perzijci. Med številnimi znamenitostmi mesta so: Monumentum Ancyranum, na katerem je ohranjen najboljši izvirnik epigrafskega napisa Res gestae divi Augusti, grad in citadela, številne mošeje, rimske terme, Muzej anatolskih civilizacij in spomenik Atatürku. Naslednji dan se bomo odpeljali na arheološko najdišče hetitske prestolnice Hatuša, kjer se bomo spoznali s hetitsko zgodovino in najstarejšim ohranjenim indoevropskim jezikom.

Okvirna cena se giblje pri 675€ pri prijavljenih 25 potnikih, 666€ pri 30. Za sofinanciranje ekskurzije bomo zaprosili ŠSFF, ŠOFF, ŠAD in ISHA zato je pričakovati, da bo znesek, ki ga bo moral doplačati vsak udeleženec, vsaj nekaj deset evrov nižji.

Cena vključuje:

- letalski prevoz,

- letališke in varnostne pristojbine (145 EUR),

- prevoz iz letališča do hotela in iz hotela na letališče v Ankari,

- 3 nočitve z zajtrkom v dvoposteljni sobi v hotelu 3*,

- celodnevni izlet z avtobusom v Hatušo

- stroške priprave in organizacije potovanja.

Na tej povezavi se nahaja powerpoint predstavitev s podrobnejšimi informacijami in predvidenim programom.

K prijavi vabimo študente in zaposlene zgoraj omenjenih oddelkov (prednost bodo imeli študentje z Oddelka za primerjalno in splošno jezikoslovje in študentje pred profesorji in profesoricami).

Prijave zbiramo na e-mail: jezikoslovjeff@gmail.com do vključno 10. 2. 2024. V prijavi nam posredujte naslednje podatke:

- Ime in priimek (tako, kot je zapisano v vašem dokumentu)

- Datum rojstva

- Katera doplačila izbirate:

-        odstopnina 5,02 % vrednosti potovanja,

-        doplačilo za enoposteljno sobo 60 EUR,

-        zdravstveno zavarovanje z asistenco v tujini 10,20 EUR

Veselimo se druženja z vami!

Petra Bolta

Klara Drašković

Črt Bednaršek

Tai Vrečko Cindrić