Testni dostop do Bloomsbury Cultural History

Bloomsbury Cultural History je namenjen za študij in raziskovanje kulturne zgodovine. Kulturna zgodovina predstavlja pristop k raziskovanju preteklosti, ki želi obdobje razumeti v njegovi celoti – njegove družbene, politične in ekonomske strukture ter spreminjajoče se kulturne prakse in ideje. Obsega področja antropologije, kulturologije, sociologije, zgodovine. Vključuje preglede kulturne zgodovine različnih tem od obdobja antike naprej (delo, otroštvo in družina, človeško telo, hrana itn.), 1500 slik predmetov iz muzejskih zbirk (Wellcome Trust), preko 90 naslovov elektronskih knjig in učne načrte predavanj. Vir omogoča branje knjig v fomatu HTML in shranjevanje oziroma tiskanje knjig v formatu PDF brez omejitev.

Testni dostop je omogočen do 31. 10. 2021 z lokacij UL, CTK, NIB in NUK, oddaljeni dostop pa je omogočen za študente in osebje UL, osebje CTK, NIB in NUK ter člane NUK.

Vstopna točka: https://nukweb.nuk.uni-lj.si/login?url=https://www.bloomsburyculturalhistory.com/

Poziv za prijavo najboljših diplomskih in magistrskih del

Informativni dan Oddelka EIKA - 2. stopnja

Sprememba GU Žiga Zwitter

GU Danica Čerče

Oddelčno tajništvo - uradne ure (23. – 27. 5. 2022)

Oddelčno tajništvo - uradne ure (23. – 27. 5. 2022)

Spletna predstavitev možnosti koriščenja Fullbright štipendij

Oddelek za primerjalno književnost in literarno teorijo

»TO (NI)SEM JAZ!«: Zaključek literarnih delavnic JSKD OI Ljubljana za mlajše prozaiste in pesnike

Oddelek za muzikologijo

Kolokvij za vaje (2) iz Glasbenega stavka 2 v ponedeljek, 23. 5.

Informativni dan za 2. in 3. stopnjo