Vabilo - Izid knjige Zgodovina Španije

Vljudno vabljeni na pogovor in predavanje ob izidu knjige Zgodovina Španije, ki bo v četrtek, 8. junija 2023, ob 11. uri v dvorani Slovenske matice (Kongresni trg 8/1, Ljubljana).

Na povabilo Veleposlaništva Kraljevine Španije se bo predstavitve udeležil zgodovinar in univerzitetni profesor dr. Antonio Calvo s predavanjem na temo podobe Španije v ameriški karikaturi okoli leta 1898. V pogovoru z urednikoma knjige, prof. dr. Petrom Vodopivcem in doc. dr. Markom Štuhecem, ki bo dogodek tudi povezoval, bo ponudil tudi svež pogled na poznavanje španske zgodovine v Sloveniji.

Na dogodku bomo zagotovili simultano prevajanje iz španščine v slovenščino in obratno.

Več informacij: Vabilo-Španska zgodovina-08-06-2023.pdf

Dogodek soorganizirata Veleposlaništvo Kraljevine Španije in Slovenska matica.

Dogodek je del projekta literarnih prireditev, ki jih sofinancira Javna agencija za knjigo Republike Slovenije.

Oddelek za sociologijo

Alumni FF - vabilo