Znanstvenoraziskovalni inštitut

Vabilo k sodelovanju pri ustvarjanju Alternatorja – spletnega časopisa za znanost

Z ZRC SAZU smo prejeli vabilo k sodelovanju pri ustvarjanju Alternatorja, spletnega časopisa o znanosti. V nadaljevanju posredujemo sporočilo uredništva:

Alternator, spletni časopis o znanosti, ki ga pišejo raziskovalke in raziskovalci za vse, ki jih teme v povezavi z znanostjo zanimajo, je vzniknil pred sedmimi meseci – torej ravno v času, ko se je z namenom zajezitve širjenja koronavirusne bolezni družabno življenje začelo seliti na splet. Na spletu pa, kot vemo, najdevamo vedno več psevdoznanosti. Ker si želimo, da bi naši bralci o znanosti brali iz prve roke, vabimo vse raziskovalke in raziskovalce, da nam v obliki znanstvenega eseja bodisi predstavijo izsledke svojih zadnjih raziskav bodisi problematizirajo pojav, ki se pojavlja v medijih, a nima znanstvene podlage.

Alternator torej objavlja besedila, ki obravnavajo pojave, odkritja in spoznanja na vseh področjih znanosti. Spisana naj bodo v zanimivem, a ne pretirano popreproščenem slogu, obenem pa strokovno, a ne suhoparno. Smernice za pisanje si lahko preberete tu: https://www.alternator.science/assets/Smernice-za-pisanje.pdf

Prispevki so honorirani.

V upanju, da boste z vašim prispevkom tudi vi postali del Alternatorjeve skupine avtorjev, vas lepo pozdravljamo.

Uredništvo Alternatorja

Če bi vas sodelovanje zanimalo, prosimo, kontaktirajte uredništvo na elektronski naslov urednistvo@alternator.science.

Knjižnica Oddelka za sociologijo (29. 4. - 3. 5. 2024)

Oddelek za psihologijo

Redna letna predstavitev psihološke študijske prakse

Obvestilo o zaprtosti fakultete v času med 1. 5. in 3. 5. 2024