Vabilo na spletni dogodek Quelle grammaire pour la francophonie ?

Vabljeni na dogodek Quelle grammaire pour la francophonie ?, ki se bo odvil v torek, 17. 10. 2023 ob 19h v pariškem Auditorium de l'Alliance Française (101 boulevard Raspail, 75006 Paris) in ga bo mogoče spremljati tudi na spletu.

Kot nas opozarja jezikoslovec Bernard Cerquiglini, je poleg razlik v naglasu in besedišču frankofonski svet predvsem sintaksa.

Knjiga Grande grammaire du français, ki je pri založbi Éditions Actes Sud izšla leta 2021, se ukvarja z izzivi prepoznavanja skladenjskih različic in načini njihovega poučevanja. Na dogodku jo bo predstavila Anne Abeillé, profesorica jezikoslovja na Univerzi Paris Cité.

V razpravi o vlogi in izzivih poučevanja slovnice v frankofonskem svetu bosta sodelovala (in prebrala nekaj svojih besedil) tudi Cécile Ladjali, učiteljica in pisateljica, direktorica programa Baudelaire, in pesnik Jean d'Amérique.

Za sodelovanje na spletu se lahko prijavite tukaj.

Dogodek organizirata Alliance Française de Paris in založba Actes Sud ob podpori Francoskega inštituta in Fondation des Alliances Françaises.

Knjižnica Oddelka za sociologijo (29. 4. - 3. 5. 2024)

Oddelek za muzikologijo

Strokovna služba oddelka - uradne ure (29. 3. - 3. 5.)

Oddelek za psihologijo

Redna letna predstavitev psihološke študijske prakse

Sprememba urnika: knjižnica Oddelka za arheologijo, 29.4.-3.5.

Oddelek za klasično filologijo

Gostujoča predavanja o Kavafisu: prof. Katerina Kostiou z Univerze v Patrasu