Te zanima prevajalstvo?

nov Prevajalstvo 2022

Si nadarjen/a za jezike?
Si radoveden/radovedna?
Te zanimajo tuje kulture?
Rad/a komuniciraš?

Bi se rad/a spoprijela z reševanjem jezikovnih problemov in s prevajanjem?

Prvostopenjski študijski program Prevajalstvo na Filozofski fakulteti Univerze v Ljubljani ponuja študij slovenščine in angleščine ter tretjega jezika (nemščine, francoščine, italijanščine), kar že po treh letih daje široke možnosti za zaposlitev v sektorjih, ki zahtevajo dobro znanje maternega in dveh tujih jezikov. Poleg tega ponuja tudi nove enopredmetne smeri, ki jih lahko študenti kombinirajo z drugimi dvopredmetnimi programi: slovenščina-angleščina, slovenščina-nemščina, slovenščina-francoščina in slovenščina-italijanščina.

Usposobil/a se boš v rabi dveh/treh jezikov, maternega in enega/dveh tujih. Uporabljamo moderne pristope k učenju jezika in komunikacije, k razumevanju in uporabi jezika, ob delu z računalnikom. V času študija se boš vključil/a v prevajalske projekte, se udeleževal/a ekskurzij, pa tudi obštudijskih dejavnosti (na oddelku delujejo filmska sekcija, športna sekcija, gledališka sekcija). Na Oddelku za prevajalstvo Filozofske fakultete ponujamo bogate možnosti študijskih izmenjav v programu Erasmus+.

Program Prevajalstvo daje najboljšo osnovo za nadaljevanje študija na Oddelku za prevajalstvo na magistrskih programih prevajanja in tolmačenja.

Še več informacij:
Prevajalski most
Oddelčna knjižnica

Oddelek za psihologijo

Uradne ure strokovne službe oddelka za psihologijo

Oddelek za slovenistiko

Razpis za zaposlitev učiteljice/učitelja slovenščine na OŠ Vide Pregarc (Ljubljana Moste)

Join RWS Campus Online 2024!

Uradne ure tajništva Odd. za prev. (22. 4. – 26. 4. 2024)

Oddelek za muzikologijo

Sodelovanje na kolokviju (Gradec-Ljubljana-Zagreb)